Rodzaje klimatyzatorów

Rodzaje klimatyzatorów według sposobu instalacji

Kategoria rodzajów klimatyzatorów według wariantów instalacji sprzętu klimatyzacyjnego jest uważana za najbardziej wszechstronną, ponieważ obejmuje ogromną liczbę nie tylko różnorodnych klasycznych, ale także uniwersalnych wariantów.

● Klimatyzatory okienne

● Klimatyzatory ścienne - SPLIT

● Klimatyzatory przpodłogowe (Mobilne, Stacjonarne - szafkowe)

● Klimatyzatory sufitowe (kasetowe, kanałowe)

Konstrukcyjne cechy klimatyzatorów

Jednym z kluczowych elementów różniących klimatyzatory jest różnica w konstrukcji, dzięki czemu wyróżnia się trzy klasy:

● jednoblokowe

● dwublokowe (SPLIT)

● zestawowe (wieloblokowe) - MULTI SPLIT

Rodzaje urządzeń klimatyzacyjnych według zasady działania

Klimatyzatory dostępne obecnie na rynku można podzielić na dwa rodzaje ze względu na zasadę działania:

● klimatyzatory konwencjonalne (liniowe)

● klimatyzatory inwerterowe

Rodzaje klimatyzatorów ze względu na sferę zastosowania

W zależności od obszaru zastosowania wyróżnia się klimatyzatory:

● domowe

● półprzemysłowe klimatyzatory (MULTI SPLIT)

● przemysłowe klimatyzatory (VRV/VRF, chiller)

Klasa efektywności energetycznej klimatyzatora

Klasy efektywności energetycznej klimatyzatorów są oznaczane literami od A do G, a od 2013 roku w UE wprowadzono również oznaczenia A+, A++ i A+++, jako kolejne stopnie wydajności energetycznej po klasie A.

Różnica między poszczególnymi klasami i oznaczeniami polega na coraz niższym zużyciu energii elektrycznej przez urządzenie, w stosunku do jego wydajności.

Klasa A jest uważana za najwyższą klasę efektywności energetycznej, ale A+, A++ i A+++ oznaczają jeszcze wyższą wydajność energetyczną, co oznacza, że zużywają mniej energii elektrycznej w celu osiągnięcia tej samej temperatury, co klimatyzatory z niższymi klasami.

Jeśli szukają Państwo specjalistów zajmujących się kompleksową obsługą klimatyzacji we Wrocławiu i okolicach, serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą. Oferujemy usługi dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców, wykonując montaż klimatyzacji w domach, obiektach publicznych, przemysłowych i firmowych.

Skontaktuj się z nami!

Umów się na spotkanie. Przyjedziemy i zrobimy oględziny BEZPŁATNIE! Pomożemy Ci dobrać optymalne rozwiązanie w rozsądnej cenie.


Administratorem danych podanych w formularzu kontaktowym jest firma SWOKI siedzibą we Wrocławiu (adres: ul. Karmelkowa 29) Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do spełnienia celu przetwarzania, jakim jest zainicjowanie na rzecz Pani / Pana odpowiedzi w formie telefonicznej lub e-mailowej na przysłane zapytanie zgodnie z regulaminem strony www.swoki.pl . Podstawą legalności przetwarzania wskazanych danych jest podjęcie działania na Pani / Pana żądanie zgodnie z art. 6 ust. 1 lit b oraz f) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.

* pole obowiązkowe