Dlaczego instalacja klimatyzacji powinna być dokonywana przez specjalistę?

Instalacja klimatyzacji wymaga wiedzy i doświadczenia, dlatego najlepiej zostawić to zadanie specjaliście. Montaż klimatyzatora może być niebezpieczny, a niedoświadczony amator może popełnić wiele błędów, które prowadzą do poważnych problemów.

Poniżej przedstawiam 10 typowych błędów, jakie może popełnić osoba, która nie ma doświadczenia w instalacji klimatyzacji i jakie konsekwencje mogą się z nimi wiązać:

1.Niewłaściwe dobranie mocy klimatyzatora - może prowadzić do zwiększenia zużycia energii i niskiej wydajności.

2.Niewłaściwe umiejscowienie klimatyzatora - może prowadzić do niskiej wydajności lub uszkodzenia urządzenia.

3.Niewłaściwe połączenie rur lub przewodów - może prowadzić do wycieku czynnika chłodniczego i innych niebezpiecznych gazów.

4.Niewłaściwy dobór miejsca montażu - może prowadzić do nadmiernej ekspozycji na hałas lub wibracje.

5.Nieprawidłowy montaż klimatyzatora - może prowadzić do uszkodzenia urządzenia i/lub do niebezpiecznych wycieków.

6.Niewłaściwe ustawienie i programowanie termostatu - może prowadzić do nadmiernego zużycia energii i niekomfortowej temperatury w pomieszczeniu.

7.Nieodpowiedni dobór materiałów - może prowadzić do uszkodzenia lub awarii klimatyzatora.

8.Niewłaściwe połączenie elektryczne - może prowadzić do poważnych uszkodzeń elektrycznych lub pożaru.

9.Nieprawidłowe ustawienie przepływu powietrza - może prowadzić do nierównomiernego rozprowadzenia powietrza i niskiej wydajności klimatyzatora.

10.Niewłaściwe ustawienie wylotu kondensatu - może prowadzić do zalania pomieszczenia lub jego części, a także do awarii klimatyzatora.

Popełnienie któregokolwiek z tych błędów może prowadzić do kosztów związanych z naprawą, a nawet stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi w pomieszczeniu. Dlatego warto zainwestować w profesjonalną instalację klimatyzacji, aby uniknąć tych problemów i cieszyć się komfortem w pomieszczeniu. Zaufaj specjalistom SWOKI, którzy zajmują się montażem klimatyzacji. Nasi wykwalifikowani specjaliści posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie ponad 5 lat,w montażu wszelkiego rodzaju klimatyzatorów oraz wykonują wysokiej jakości serwis całego sprzętu chłodniczego. Jeśli Państwo szuka profesjonalnej usługi montażu klimatyzacji w Wrocławiu, skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z nami!

Umów się na spotkanie. Przyjedziemy i zrobimy oględziny BEZPŁATNIE! Pomożemy Ci dobrać optymalne rozwiązanie w rozsądnej cenie.


Administratorem danych podanych w formularzu kontaktowym jest firma SWOKI siedzibą we Wrocławiu (adres: ul. Karmelkowa 29) Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do spełnienia celu przetwarzania, jakim jest zainicjowanie na rzecz Pani / Pana odpowiedzi w formie telefonicznej lub e-mailowej na przysłane zapytanie zgodnie z regulaminem strony www.swoki.pl . Podstawą legalności przetwarzania wskazanych danych jest podjęcie działania na Pani / Pana żądanie zgodnie z art. 6 ust. 1 lit b oraz f) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.

* pole obowiązkowe