Demontaż klimatyzacji

Demontaż klimatyzatora może wynikać z różnych przyczyn, np. przeprowadzki, transportu do naprawy, wymiany, podczas prac wykończeniowych, remontu fasad i innych możliwych powodów. Każdy typ systemów klimatyzacyjnych, czy to domowy klimatyzator czy półprzemysłowy kasetonowy, kanałowy i inne typy systemów klimatyzacyjnych są demontowane w dokładnie ten sam sposób.

Najważniejsze, co należy zachować podczas demontażu, to szczelność zewnętrznych i wewnętrznych jednostek, wykluczenie możliwości dostania się do obiegu pyłu, wilgoci i innych budowlanych odpadów. Nie można po prostu odciąć rurki, ponieważ można nie tylko się poparzyć, ale także uwolnić cały freon, wraz z olejem kompresora. W związku z tym będzie trzeba wydać pieniądze na ponowne napełnienie klimatyzatora.

Klimatyzację można demontować na dwa sposoby:

● Demontaż sprawnej klimatyzacji z odzyskiem chłodziwa;

● Demontaż bez odzysku chłodziwa, jeśli kompresor nie działa.

Demontaż sprawnej klimatyzacji z odzyskiem chłodziwa

Każy typ sprawnej splite -systemu można zdemontować w celu przeniesienia i instalacji w przyszłości w nowym miejscu. Najczęściej ta operacja jest wykonywana podczas przeprowadzki firmy do nowego biura. Aby nie wydawać zasobów na napełnienie systemu podczas jego ponownej instalacji, należy zebrać cały freon znajdujący się w parowniku (wewnętrzna jednostka) i rurociągu. Aby to zrobić, demontaż należy rozpocząć od odgazowania i zbierania freonu w skraplaczu (zewnętrzna jednostka).

Demontaż splite-systemu z niesprawnym kompresorem

Ta operacja jest wykonywana w dwóch przypadkach. Po pierwsze, klimatyzator uległ awarii i wymaga poważnej naprawy, którą niemożliwe jest przeprowadzić w miejscu instalacji, np. wymiana samego kompresora. Po drugie - jest to usunięcie systemu w celu utylizacji zużytej techniki, krótko mówiąc, na złom.

Proces różni się tym, że przepompowanie freonu z niesprawnych kompresorów jest niemożliwe. Dlatego rozpoczynamy od odłączenia zasilania od sieci, a potem uszczelniamy i odłączamy zewnętrzną jednostkę od linii, co pozwala zachować cały freon znajdujący się w zewnętrznej jednostce systemu split.

Jak widać, proces demontażu klimatyzatora może być dość skomplikowany i wymaga dokładnej wiedzy oraz umiejętności. Dlatego zalecamy, aby tę pracę powierzyć specjalistom, którzy nie tylko posiadają odpowiednie narzędzia i doświadczenie, ale także wiedzę na temat bezpiecznego i efektywnego demontażu systemów klimatyzacyjnych. Wykonanie pracy przez profesjonalistów zapewni bezpieczeństwo zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska naturalnego, a także pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze w przyszłości.

Jeśli Państwo szuka profesjonalnej usługi demontażu klimatyzacji , skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z nami!

Umów się na spotkanie. Przyjedziemy i zrobimy oględziny BEZPŁATNIE! Pomożemy Ci dobrać optymalne rozwiązanie w rozsądnej cenie.


Administratorem danych podanych w formularzu kontaktowym jest firma SWOKI siedzibą we Wrocławiu (adres: ul. Karmelkowa 29) Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do spełnienia celu przetwarzania, jakim jest zainicjowanie na rzecz Pani / Pana odpowiedzi w formie telefonicznej lub e-mailowej na przysłane zapytanie zgodnie z regulaminem strony www.swoki.pl . Podstawą legalności przetwarzania wskazanych danych jest podjęcie działania na Pani / Pana żądanie zgodnie z art. 6 ust. 1 lit b oraz f) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.

* pole obowiązkowe