Montaż klimatyzacji

Jeśli planujesz zainstalowanie klimatyzacji w swoim domu lub firmie, musisz wybrać najlepszą metodę montażu, która odpowiada Państwa potrzebom.

W zależności od indywidualnych preferencji, można wybrać jeden z dwóch sposobów montażu klimatyzacji: jednoetapowy lub dwuetapowy.

Montaż klimatyzatora w jednym etapie odbywa się natychmiast w już przygotowanych pomieszczeniach, w przeciwieństwie do montażu w dwóch etapach, gdzie pierwszy etap obejmuje żłobienie, wiercenie, układanie trasy, montaż uchwytów i zewnętrznej jednostki, a drugi etap - montaż wewnętrznej jednostki, walcowanie i podłączenie trasy, odwadnianie, odpowietrzanie, wakumowanie, ładowanie freonu i sprawdzenie działania klimatyzatora.

Przygotowanie do instalacji klimatyzacji jest bardzo ważne, ponieważ pozwala uniknąć niepotrzebnych trudności i opóźnień. Oto kilka kroków, jakie powinieneś podjąć, aby przygotować się do instalacji klimatyzacji:

1. Jeśli mieszkają Państwo w mieszkaniu, upewnij się, że zdobyłeś pozwolenie od zarządcy nieruchomości i sprawdź, jakie miejsca są dozwolone do umieszczenia zewnętrznej jednostki. Być może będziesz musiał uzyskać również zgodę od swoich sąsiadów.

2. W międzyczasie, spróbuj zdobyć informacje o ukrytych przewodach i kablach w ścianach, aby pracownicy instalujący klimatyzator nie uszkodzili niczego podczas wiercenia.

3. Jeśli instalacja jest wykonywana w pomieszczeniu mieszkalnym, należy zadbać o spokój i bezpieczeństwo dzieci, osób starszych i zwierząt domowych. Najlepiej, aby przebywały one w innym pomieszczeniu lub na spacerze, ponieważ hałas i kurz związane z instalacją klimatyzacji mogą być dla nich nieprzyjemne i szkodliwe. Przydatne może być również poinformowanie sąsiadów, aby mogli dostosować swoje plany do czasu trwania instalacji.

4. Upewnij się, że miejsce instalacji jest wolne od rzeczy i mebli. Przed przystąpieniem do instalacji klimatyzacji warto przesunąć meble, zdjąć z ścian przedmioty dekoracyjne, zasłony, obrazy, rośliny doniczkowe i półki, które mogą przeszkadzać. Miękkie meble i urządzenia elektroniczne warto zabezpieczyć przed kurzem.

5. Należy zapewnić swobodny dostęp do miejsca, w którym zostanie zainstalowany zewnętrzny blok (czy to okno, czy balkon).

Dlaczego instalacja klimatyzacji powinna być dokonywana przez specjalistę?

Zaufaj specjalistom SWOKI, którzy zajmują się montażem klimatyzacji. Nasi wykwalifikowani specjaliści posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie w montażu wszelkiego rodzaju klimatyzatorów oraz wykonują wysokiej jakości serwis całego sprzętu chłodniczego.

Jeśli Państwo szuka profesjonalnej usługi montażu klimatyzacji w Wrocławiu, skontaktuj się z nami!

Galeria

Skontaktuj się z nami!

Umów się na spotkanie. Przyjedziemy i zrobimy oględziny BEZPŁATNIE! Pomożemy Ci dobrać optymalne rozwiązanie w rozsądnej cenie.


Administratorem danych podanych w formularzu kontaktowym jest firma SWOKI siedzibą we Wrocławiu (adres: ul. Karmelkowa 29) Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do spełnienia celu przetwarzania, jakim jest zainicjowanie na rzecz Pani / Pana odpowiedzi w formie telefonicznej lub e-mailowej na przysłane zapytanie zgodnie z regulaminem strony www.swoki.pl . Podstawą legalności przetwarzania wskazanych danych jest podjęcie działania na Pani / Pana żądanie zgodnie z art. 6 ust. 1 lit b oraz f) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.

* pole obowiązkowe