Klimatyzatory okienne

Współczesne klimatyzatory okienne to odmiana klimatyzatorów jednostkowych. Montuje się je w otworze okiennym lub cienkiej ścianie, i obecnie są najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem dla stworzenia optymalnego klimatu w domu. Przed pojawieniem się klimatyzatorów typu split, to właśnie klimatyzatory okienne były najbardziej popularne, pierwsze modele takich klimatyzatorów pojawiły się w latach 30. ubiegłego wieku.

Zasada działania klimatyzatora okiennego:

Przez przednią kratkę pobierany jest powietrze z klimatyzowanego pomieszczenia, które jest następnie schładzane i filtrowane. Gorące powietrze wytwarzane podczas pracy sprężarki jest odprowadzane na zewnątrz przy użyciu wymiennika ciepła - kondensatora. W niektórych modelach można również spotkać wbudowaną grzałkę elektryczną, dzięki czemu urządzenia te mogą pełnić również funkcję grzewczą. Dzięki pilotowi, którym są sterowane, można w prosty sposób dostosować ustawienia do własnych potrzeb.

Zalety

Cena. Jednym z głównych plusów "okienek" jest oczywiście cena.

Łatwy montaż. Podczas instalacji klimatyzatorów okiennych nie wymaga się kosztownych prac wysokościowych i montażowych.

Niezawodność. Ze względu na prostą konstrukcję i brak skomplikowanych systemów elektromechanicznych, żywotność takich klimatyzatorów jest znacznie wyższa niż innych typów.

Wady

Hałas. Jest to problem wszystkich klimatyzatorów jednostkowych, ponieważ sprężarka i wentylator znajdują się w jednym bloku, takie systemy produkują znacznie więcej hałasu niż klimatyzatory typu split.

Ograniczona moc. Wielkość klimatyzatorów okiennych jest ograniczona ze względu na specyfikę ich montażu, co uniemożliwia montaż mocnych sprężarek. Średnia moc chłodzenia takich klimatyzatorów nie przekracza 2,0-2,5 kW, co pozwala na klimatyzowanie tylko pomieszczeń do 25 m².

Klimatyzatory okienne nie mają większości dodatkowych funkcji, które są wbudowane w nowoczesne klimatyzatory typu split. Nie zapominajmy, że te wygodne funkcje znacznie poprawią nasz spokój i wypoczynek. Jednak różnica w komforcie bez wątpienia przejawia się w różnicy cenowej.

Nie można zasłonić klimatyzatora okiennego zasłonami - pogarsza to chłodzenie pomieszczenia.

● Podczas instalacji okiennych bloków zwykle pozostają szczeliny, które w okresie zimowym zaczynają odczuwalnie "szumieć" zimnem, co zwiększa koszty ogrzewania. Dlatego zaleca się usunięcie klimatyzatorów okiennych na zimę, aby uniknąć takich problemów.

Chociaż klimatyzatory okienne nadają się do montażu w drewnianych ramach i mogą być przydatne w małych sklepach, pawilonach i kioskach, stopniowo ustępują miejsca bardziej funkcjonalnym klimatyzatorom. Jeśli jednak zdecydujemy się na zakup klimatyzatora okiennego, warto rozważyć systemy typu split. Choć mogą być nieco droższe, to oferują lepszą jakość i większy komfort.

Nasza firma oferuje kompleksowe usługi związane z klimatyzacją. Bez względu na to, czy potrzebujesz montażu, demontażu, czy naprawy klimatyzatora, nasi specjaliści z SWOKI są zawsze gotowi do pomocy. Wykonują swoją pracę szybko i profesjonalnie, zapewniając pełne zadowolenie klienta. Jeśli potrzebujesz pomocy w zakresie klimatyzacji, prosimy o kontakt z nami. Gwarantujemy fachową obsługę i konkurencyjne ceny.

Skontaktuj się z nami!

Umów się na spotkanie. Przyjedziemy i zrobimy oględziny BEZPŁATNIE! Pomożemy Ci dobrać optymalne rozwiązanie w rozsądnej cenie.


Administratorem danych podanych w formularzu kontaktowym jest firma SWOKI siedzibą we Wrocławiu (adres: ul. Karmelkowa 29) Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do spełnienia celu przetwarzania, jakim jest zainicjowanie na rzecz Pani / Pana odpowiedzi w formie telefonicznej lub e-mailowej na przysłane zapytanie zgodnie z regulaminem strony www.swoki.pl . Podstawą legalności przetwarzania wskazanych danych jest podjęcie działania na Pani / Pana żądanie zgodnie z art. 6 ust. 1 lit b oraz f) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.

* pole obowiązkowe